top of page

Su Isıtıcıları

Electric local water heater .png

Tedarikçilerin yükümlülükleri

(a) Ek II'nin 1.1 Maddesinde belirtilen su ısıtma enerji verimlilik sınıflarına uygun olan her bir su ısıtıcı tipi için, Ek III'ün 1. Maddesinde belirlenen formata ve içeriğe sahip basılı bir etiket temin edilir. Ek II'nin 1. Maddesi uyarınca: ısı pompalı su ısıtıcıları için baskılı etiket en azından ısı üretecinin ambalajında temin edilir; su ısıtıcısı ve güneş enerjisi cihazı paketlerinde kullanılmak üzere tasarlanan su ısıtıcıları için, her bir su ısıtıcısı için Ek III'ün 3 Maddesinde belirlenen formata ve içeriğe sahip ikinci bir etiket temin edilir.

(b) Ek IV'ün 1. Maddesinde belirtildiği şekilde bir ürün fişi temin edilir: ısı pompalı su ısıtıcıları için, en azından ısı üreteci için ürün fişi temin edilir; su ısıtıcısı ve güneş enerjisi cihazı paketlerinde kullanılmak üzere tasarlanan su ısıtıcıları için, Ek IV'ün 4. Maddesinde belirtilen ikinci bir fiş temin edilir.

(c) Ek V'in 1. Maddesinde belirtilen teknik doküman; talep üzerine, Üye Ülkelerin makamlarına ve Komisyon'a sunulur.

 

(d) Belirli bir su ısıtıcı modelinin enerjisiyle ya da fiyatıyla ilgili bilgi içeren tüm reklamlarda, söz konusu modelin ortalama iklim koşullarında su ısıtma enerji verimliliği sınıfına yer verilir.

 

(e) Belirli bir su ısıtıcı modelinin özel teknik parametrelerini tanımlayan tüm teknik tanıtım materyallerinde, söz konusu modelin ortalama iklim koşullarında su ısıtma enerji verimliliği sınıfına yer verilir.

 

f) Ek III'te belirtilen enerji verimliliği sınıflarına uygun her tip su ısıtıcı modeli için satıcılara Ek III'te belirtilen bilgileri içeren bir elektronik etiket verilir.

 

(g) Ek IV'te belirtilen bir elektronik ürün fişi, her tip su ısıtıcı modeli için satıcılara sunulur, ısı pompası su ısıtıcıları modelleri için, elektronik ürün fişi, en azından ısı jeneratörü için satıcılara sunulur.

Bayilerin yükümlülükleri

a)  Satış noktasındaki her bir tip su ısıtıcısı; Ek III'ün 3. Maddesinde belirlendiği şekilde, tedarikçiler tarafından sağlanan ve cihazın ön yüzünde net bir şekilde görülebilen bir etiket taşır. Belirli bir paket için sunulan herhangi bir teklif, ortalama, daha soğuk veya daha sıcak iklim koşullarında o paket için su ısıtma enerji verimliliği ve su ısıtma enerji verimlilik sınıfını içerir. Mümkün olması halinde, ambalaj ile birlikte Ek III'ün 3. maddesinde belirtilen etiket gösterilir ve Ek IV'ün 4. maddesinde belirtilen, bu paketin özelliklerine göre uygun şekilde doldurulan fiş  sağlanır.

(b)  Son kullanıcının sergilenen su ısıtıcısının görmesinin mümkün olmadığı durumlarda, satış veya kiralama ya da taksitli satış için sunulan tüm tipteki su ısıtıcılar, Ek VI uyarınca tedarikçiler tarafından sağlanan bilgilerle pazara sunulur.

 

(c) Belirli bir tip su ısıtıcı modelinin enerjisiyle ya da fiyatıyla ilgili bilgi içeren tüm reklamlarda, söz konusu modelin ortalama iklim koşullarında su ısıtma enerji verimliliği sınıfına yer verilir.

(d) Belirli bir tip su ısıtıcı modelinin özel teknik parametrelerini tanımlayan tüm teknik tanıtım materyalinde, bu modelin ortalama iklim koşullarında su ısıtma enerji verimliliği sınıfına yer verilir.

GRADIENT.png

Bize ulaşın

bottom of page