top of page
Screen Shot 2019-12-02 at 21.02.47.png
Screen Shot 2019-12-02 at 21.02.47.png
Screen Shot 2019-12-02 at 21.02.47.png
Screen Shot 2019-12-02 at 20.41.22.png
Screen Shot 2019-12-02 at 21.02.47.png

Bulaşık Makineleri

Dishwasher.png

Tedarikçilerin yükümlülükleri

(a) Her bir ev tipi bulaşık makinesinin Ek - III 'te belirtildiği şekilde basılmış olan etiket ile birlikte tedarik edilmesini sağlar.


(b) Ek V’te belirtildiği şekilde, ürün bilgi formundaki parametrelerin ürün veri tabanına girilmesini sağlar.

 

c) Satıcı tarafından özellikle talep edilmesi halinde, ürün bilgi formunun basılı halde hazır bulundurulmasını sağlar.

 

d) Ek-VI doğrultusunda hazırlanan teknik dosyanın içeriğinin ürün veri tabanına girilmesini sağlar.

 

e) Belirli bir ev tipi bulaşık makinesi modeli için herhangi bir görsel reklamın, Ek- VII ve Ek-VIII’ uygun olarak etikette bulunan enerji verimlilik sınıfını ve enerji verimliliği sınıfların aralığını içermesini sağlar.

 

f) Elektronik ortam dahil olmak üzere, belirli bir ev tipi bulaşık makinesi modeline ilişkin, belirli teknik parametrelerini açıklayan herhangi teknik tanıtım materyali, bu modelin enerji verimlilik sınıfını ve EK-VII’e uygun olarak etiket üzerinde bulunan enerji verimliliği sınıflarının aralığını içermesini sağlar.

g) Her bir ev tipi bulaşık makinesi için, ,Ek-III’te belirtilen şekilde düzenlenen ve bilgi içeren elektronik etiketi, satıcılara temin eder.

 

h) Her bir ev tipi bulaşık makinesi için Ek- V’te belirtilen elektronik ürün bilgi formunu, satıcılara temin eder.

Bayilerin yükümlülükleri

a) Ticari fuarlar dâhil olmak üzere satış noktasındaki her bir ev tipi bulaşık makinesi tedarikçi tarafından madde 3 1(a) fıkrasına uygun olarak temin edilen etiketi, ankastre ev tipi bulaşık makinaları için açıkça görünebilecek bir şekilde, tüm diğer ev tipi bulaşık makinaları için bulaşık makinesinin ön veya üst dış tarafında sergilenen etiket ile birlikte açıkça görünebilecek bir şekilde bulundurmasını sağlar.

 

b) Mesafeli satış durumunda, etiketi ve ürün bilgi formunu Ek-VII ve Ek-VIII’e uygun olacak şekilde temin eder.

 

c) Ev tipi bulaşık makinesinin belirli bir modeli için hazırlanan görsel reklamında, Ek-VII'ye uygun olarak söz konusu modelin enerji verimlilik sınıfını ve etiket üzerinde mevcut enerji verimliliği sınıflarının aralığını içermesini sağlar.


d) Ev tipi bulaşık makinesinin belirli bir modeli ile ilgili ve bu modele özgü teknik özellikleri açıklayan internette yer alanlarda dâhil olmak üzere her türlü teknik tanıtım materyalinde, Ek VII’e uygun olarak söz konusu modelin enerji verimlilik sınıfını ve etiket üzerinde mevcut enerji verimliliği sınıflarının aralıklarını içermesini sağlar.

EnergyLabels_dishwashers_OK.jpg
DISH Eco programme TK.png
Plants.png

Bize ulaşın

bottom of page